9 Temmuz 2022 hava durumu: Bayramın 1.günü (bugün) hava iyi mi olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı için hava durumu tahmin raporunu deklare etti. Rapora gore sıcaklıklıların batı kesimlerde yağışlarla beraber azalarak, bayram süresince mevsim normallerinde olması umut ediliyor.
Kurban Bayramı ile yurdumuzun şimal kesimlerinde aralıklı ve mahalli gök gürültülü sağanak yağışlar umut ediliyor. Hava sıcaklıklarının çoğu zaman mevsim normalleri civarında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normallerinin üstünde seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıklıların batı kesimlerde yağışlarla beraber azalarak, bayram süresince mevsim normallerinde olması umut ediliyor.
9 TEMMUZ’DA HAVA NASIL OLACAK? (BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ)
Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun mahalli gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi umut ediliyor. Yağışların, Batı Karadeniz ile Eskişehir ve Ankara çevrelerinde mahalli olarak güçlü olacağı tahmin ediliyor.

10 TEMMUZ’DA HAVA NASIL OLACAK? (BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ)
Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeyi ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinin mahalli gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi umut ediliyor. Yağışların, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi ile Batı Karadeniz’de mahalli olarak güçlü olacağı tahmin ediliyor.
11 TEMMUZ’DA HAVA NASIL OLACAK? (BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ)
Karadeniz’in kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
12 TEMMUZ’DA HAVA NASIL OLACAK? (BAYRAMIN DÖRDÜNCÜ VE SON GÜNÜ)
Yağışların Karadeniz Bölgesi’nin geneli ile sınırı olan kalacağı tahmin ediliyor. Öteki yerlerde havanın parçalı ve azca bulutlu geçmesi umut ediliyor. Kurban Bayramı’ndan sonrasında yağışlı ve serin havanın Karadeniz Bölgesi genelinde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.
KURBAN BAYRAMI’NDA ANKARA – İSTANBUL VE İZMİR TAHMİNLERİ
Ankara: Arife günü ile bayramın birinci ve ikinci günlerinin aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi umut ediliyor. Birinci ve ikinci günlerinde mahalli olarak güçlü olması beklenen yağışların, bayramın üçüncü gününden itibaren tesirini kaybedeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklıklarının 27 ile 32 aşama içinde seyretmesi umut ediliyor.
İstanbul: Bayramın ilk üç günü il genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, bayramın ikinci günü yer yer güçlü olması umut ediliyor. Yağışların, bayramın dördüncü gününden itibaren tesirini kaybedeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklıklarının 30 ile 33 aşama içinde seyretmesi umut ediliyor.
İzmir: İl merkezinde yedi gün süresince Yağış beklenmiyor. Bayramın ikinci ve üçüncü günlerinde, İzmir’in şimal ve doğu kesimlerinin öğleden sonrasında ve akşam saatlerinde aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklıklarının 30 ile 32 aşama içinde seyretmesi umut ediliyor.

Son Dakika Haberler