Son Dakika – Hava Durumu (14-07-2022)

Marmara Bölgesinde hava azca bulutlu. Isı İstanbul’da 30, Edirne’de 33, Bursa’da 29 aşama ölçülüyor. Cuma günü de bölgede benzer bir hava durumu umut ediliyor.
Ege Bölgesinde güneş görülüyor. Isı ise iç kesimlerde en yüksek 28-29, kıyı kentlerde 34-35 derecelerde ölçülüyor. Bölgede kıyı kesimlerde rüzgarın fırtına şeklinde esmesi umut ediliyor, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.
Akdeniz Bölgesi’nde güneş bol miktarda görülüyor. Isı bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor. Antalya dolaylarında ise 36 dereceye kadar çıkıyor.
İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve azca bulutlu. Isı Ankara ve Eskişehir’de 28, Kayseri’de 30, Sivas’ta 26 aşama ölçülüyor. Cuma ve cumartesi günü de sema de sıcaklıklar da durumunu koruyor.
Karadeniz Bölgesinin orta ve doğu kentlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Bölgenin kalanında ise hava parçalı ve azca bulutlu. Isı ise bölgede en yüksek 23 ile 26 aşama içinde ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde hava azca bulutlu, güneşli. Isı bölgenin kuzeyinde 29-30, bölgenin kalanında ise 34-35 derecelerde ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sema bolca güneşli. Isı Diyarbakır ve Şanlıurfa dolaylarında 41-42 derecelerde ölçülüyor. Cuma günü üstüne 1-2 aşama daha eklenmesi umut ediliyor. Bölge genelinde yüksek seyreden hava sıcaklıklarının yaratabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.
 

Son Dakika Haberler